Drosera capensis "Narrow Leaf Form" - 2+ rostliny

Jak pěstovat rosnatku kapskou – Drosera capensis

Rosnatka kapská (Drosera capensis) je jednou z nejoblíbenějších masožravých rostlin mezi pěstiteli masožravek. Její přírodní lokalitou jsou vlhké a bažinaté oblasti Jižní Afriky, konkrétně Kapského poloostrova. Tato lokalita je charakterizována mírným až teplým podnebím s vysokou vlhkostí.

Pěstování rosnatky kapské doma na okně je relativně snadné, pokud jsou dodrženy správné podmínky. Níže najdete návod, jak pěstovat rosnatku kapskou.

Světlo

Rosnatka kapská potřebuje velké množství světla, ideálně přímé sluneční světlo. Umístěte ji tedy na slunné místo na jižním nebo východním okně, kde bude mít dostatek osvětlení.

Teplota

Tato rostlina preferuje mírně teplé podmínky. Optimalní teplota pro růst rosnatky kapské je kolem 20-30 °C během dne a 10-15 °C v noci.

Vlhkost

Rosnatka kapská potřebuje vysokou vzdušnou vlhkost, aby se jí dařilo. Můžete ji umístit na podnos s vodou nebo ji dát do polouzavřeného akvária.

Přesazování

Je vhodné přesadit rosnatku kapskou, když je příliš velká pro svůj původní květináč. Doporučuje se použít květináč s dobrým odvodněním, aby se zabránilo přemokření kořenů. Přesazování provádějte na jaře.

Substrát

Rosnatka kapská preferuje vlhké a kyselé pěstební médium. Doporučuje se použít směs rašeliny a písku v poměru 2:1.

Zalévání

Rosnatka kapská se zalévá pomocí metody „odspodu“. To znamená, že květináč s rostlinou umístěte do misky nebo talíře s vodou a nechte kořeny vsáknout vodu zespodu. Nepřelévejte rostlinu, ale udržujte půdu vlhkou, hladina vody by měla být okolo 1-2 cm.

Krmení

Rosnatka kapská je masožravá rostlina a získává své živiny zachycováním a trávením drobného hmyzu. Nemusíte ji přikrmovat, protože si dokáže sama získat potřebné živiny. Pokud však se rosnatce nepodaří dostatečně zachytit hmyz, můžete ji občas přikrmovat živými nebo mraženými drobnými moučnými červy, které jsou k dispozici ve specializovaných obchodech pro chovatele a nebo krmením pro rybičky. Přikrmování je však nepovinné a rosnatka se dokáže udržet při životě i bez hmyzích dobrot.

Závěr

Celkově řečeno, pěstování rosnatky kapské není příliš náročné. Dodržováním správných podmínek pro světlo, teplotu, vlhkost a správný substrát budete mít zdravou a krásnou rosnatku kapskou. Nezapomeňte také na období dormance, které obvykle nastává v chladnějších měsících, kdy rostlina odpočívá. Během dormance udržujte rosnatku v chladnějším prostředí a snižte zalévání.

Mějte na paměti, že rosnatka kapská je masožravá rostlina a její pěstování si vyžaduje určité znalosti a péči. Avšak pokud jste nadšený pěstitel a poskytnete rosnatce vhodné podmínky, budete se moci těšit na její jedinečný a fascinující růst, stejně jako na pozorování, jak chytá a tráví hmyz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík

Provoz e-shopu byl ukončen.

X