Měření intenzity osvětlení

Jak proměřit intenzitu osvětlení ve vitríně?

Měření intenzity osvětlení

Jak proměřit intenzitu osvětlení ve vitríně nebo v teráriu? Zjistěte snadno a rychle, zda-li se ve vitríně s rostlinami nesnížila intenzita osvětlení a zda-li vaše LED pásky neztrácejí výkon.

Co budeme potřebovat?

Potřebovat k tomu budete chytrý telefon a aplikaci expozimetru. Já používám aplikaci Pocket Light Meter – stáhnout ji můžete zdarma zde. Ale použít můžete prakticky jakoukoliv jinou aplikaci.

Jak změřit osvětlení?

V aplikaci si nastavíme ISO a clonu. Tyto hodnoty si zapíšeme a budeme s nimi měřit i příště. Aplikace nám pak sama vypočítá čas. Ten si opět poznamenáme. Ve vitríně měříme na více místech a místa si zakreslíme nebo zapamatujeme – další měření budeme provádět na stejných místech. Dopadající měření měříme na materiálu, který má středně šedou barvu. Já používám šedý papír. Pokud nám vychází čas 1/500 s, tak v dalším měření by měl vycházet opět stejný. Jestli-že bude vycházet čas delší, tedy např. 1/60 s, tak to znamená, že na měřený povrch dopadá méně světla. Může to být způsobeno znečištěním krycího skla a nebo právě poklesem výkonu světel. Osobně provádím měření cca 1x za 3 – 4 měsíce.

Video s postupem měření

4 názory na “Jak proměřit intenzitu osvětlení ve vitríně?”

  1. Zdravím, tvoje tvorba na yt. ale i na webu se mi moc zamlouvá, dokonce by se dalo říct, že jsi mě „dokopal“ k tomu si říct jak jsou masožravky super rostliny. Už mám objednáno pár semínek, a jsem připraven začít čerpat zkušenosti. Díky že dáváš svůj drahocenný čas do předávání zkušeností jiným lidem.

    S pozdravem Stanislav.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vážení masožravkáři, objednávky budeme odesílat 5.9.2022.

X
Shopping Cart