Kontrola tučnic v Beskydech

Celkem neplánovaně jsem měl možnost na chvíli navštívit jednu nádhernou lokalitu v Beskydech, kde se vyskytuje zřejmě uměle vysazená populace tučnice Pinguicula hirtiflora. Jel jsem okolo a tak jsem toho využil a řekl jsem si, že se podívám na to, jak tučnice přežily ta šílená vedra, která přes léto v Česku panovala. Pršelo, resp. spíše lilo jako z konve, a já měl čas jen pár minut. I přesto jsem měl možnost se přesvědčit o tom, že tučnicím se stále skvěle daří. Dokonce ještě mnohé kvetly, což mě v tuto roční dobu lehce překvapilo. Travertinová kaskáda je však na několika místech stále porušena od pádu stromu. Zřejmě bude nějaký čas trvat, než prostor znovu obroste mechem. Nově jsem objevil další dvě místa se strženým mechovým porostem. Přišlo mi, jakoby je někdo odkopl lopatou.

Lokalita vypadá v těchto podzimních dnech naprosto famózně. K dokonalé atmosféře přispěl i fakt, že letos přišel podzim o něco dříve a tak i zde byly stromy již zbarveny do podzimních barev. Níže vám přináším pár fotek, ať se můžete také dosyta pokochat. Neměl jsem možnost fotit z bližších vzdáleností, neboť jsem jel na svatbu a v polobotkách se dřevěný plotek nedal moc dobře přelézt. Samotný pohyb po podmáčeném terénu byl dosti nepohodlný a byl doprovázen mým častým kurvováním. Až v tento den jsem ocenil onen dřevěný plotek, který jsem využíval jako oporu a na který jsem při mých předchozích návštěvách toliko nadával a proklínal ty ludry, které jej tam vztyčily. Přesto jsem návštěvy nelitoval. Tato lokalita patří stále mezi má nejoblíbenější místa, která jsem v posledních letech v naší milované vlasti objevil.

2 názory na “Kontrola tučnic v Beskydech”

  1. Zbyněk Kalvoda

    To je tajné a autor to doufám neřekne. Mě se to povedlo najít, pojedu místo navštívit a pokochat se tou krásou. Nádherné jsou ty fotografie!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vážení masožravkáři, objednávky budeme odesílat 5.9.2022.

X
Shopping Cart